ТОВ «ПБК «АКВІ-БУД»

вул. Гоголя, 136 А, Мелітополь

Юридична позиція ТОВ «ПБК «АКВІ-БУД» щодо оплати за послугу з управління багатоквартирним будинком власниками нежитлових, вбудовано-прибудованих приміщень

1. Чи повинні платити за послугу з управління багатоквартирним будинком ті власники, які не мають жодних договірних відносин з                  ТОВ «ПБК «АКВІ-БУД» (не укладали договір)?

З 1 липня 2015 року (з моменту вступу в силу Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» – далі за текстом «Закон») управління багатоквартирним будинком здійснюється на підставі загального ЄДИНОГО договору на надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеним уповноваженим особою співвласників будинку від імені всіх співвласників. 

Таким чином, на кожен будинок підписується лише ОДИН договір, який є обов’язковим для всіх співвласників. Укладання індивідуальних договорів Законом не передбачено.

Такий загальний договір на весь будинок підписаний між ТОВ «ПБК «АКВІ-БУД» та уповноваженою особою співвласників багатоквартирного будинку і є обов’язковим для виконання всіма співвласниками будинку.

Обґрунтування: ст. 8, ст. 11 Закону

2. Чи повинні оплачувати послугу з управління багатоквартирним будинком власники нежитлових приміщень (магазини, кафе, перукарні та ін.)?

Власники нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку та зобов’язані нести витрати на управління багатоквартирним будинком на ряду з власниками житлових приміщень (квартир).

Витрати на управління багатоквартирним будинком включають в себе утримання, проведення поточного ремонту, технічного обслуговування спільного майна будинку, утримання прибудинкової території.

Обґрунтування: ст. 4 Закону.

3. Чи повинні оплачувати послугу з управління багатоквартирним будинком ті власники, які тимчасово не користуються своїми нежитловими приміщеннями або не користуються спільним майном будинку (не користуються загальними приміщеннями, комунікаціями, мають окремий вхід, окремі вводи інженерних комунікацій та ін.).

Невикористання власником належного йому нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна будинку не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Обґрунтування: ст. 12 Закону.

4. Чи повинні оплачувати послугу з управління багатоквартирним будинком власники нежитлових вбудовано-прибудованих приміщень (підвали, прибудови до будинку)?

Власники будь-яких нежитлових приміщень, в тому числі вбудовано-прибудованих, зобов’язані нести витрати на утримання багатоквартирного будинку.

У разі, якщо в технічному паспорті нежитлове приміщення є складовою частиною багатоквартирного будинку (має одну і ту саму адресу), то власники таких приміщень зобов’язані нести такі ж витрати на утримання будинку, як і власники житлових приміщень.

Обґрунтування: ст. 4 Закону.

5. За яким принципом повинні нести витрати на управління багатоквартирним  будинком власники нежитлових приміщень?

Кожен співвласник несе зобов’язання щодо утримання, реконструкції, поточного ремонту, технічного обслуговування спільного майна будинку пропорційно належної йому площі.

Вартість послуги з управління багатоквартирним будинком є ​​однаковою як для власників нежитлових приміщень, так і для власників житлових приміщень.

Обґрунтування: ст. 7 Закону.

У разі виникнення додаткових питань Ви можете звернутися до ТОВ «ПБК «АКВІ-БУД» за адресою: м. Мелітополь, вул. Гоголя, 136а, моб. тел. (098) 424 48 45